Młochów

ul. Mazowiecka

Wyślij znajomemu


 

Parametry

Cena
299 000 PLN
Cena za m2
180,66 PLN
Powierzchnia działki
1 655 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
40
Długość działki (mb.)
40
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Budowlana
Prąd
Tak
Gaz
Tak
Ujęcie wody
Miejska, Miejska w drodze
Rodzaj kanalizacji
Miejska
Dostępne od
2019-05-28
Numer oferty
33/4153/OGS

Opis nieruchomości

Szukasz wyjątkowego miejsca pod swój nowy dom? A może chcesz zainwestować kupując działkę w pięknym miejscu ze szlachetną historią, najlepiej przy parku i z doskonałym dojazdem do Warszawy? Mamy coś dla Ciebie.

O DZIAŁCE
Oto działki budowlane, położona w pięknym Młochowie, 8 minut samochodem od centrum Nadarzyna przy ul. Mazowieckiej z bezpośrednim dostępem do drogi gminnej. Przedmiotem tej oferty jest działka nr 37/4 (tuż za bannerem) o powierzchni 1655m2

Jeśli ta działka nie do końca spełni twoje oczekiwania - spójrz trochę dalej ;) i wybierz którąś z działek sąsiadujących.
37/4 -------> 1655m2
104/7 -----> 3000m2 - można ją podzielić na 2 mniejsze

CENY DZIAŁEK - DO NEGOCJACJI

Cena metra kwadratowego każdej z działek to:
nr 37/4 -----> 180zł/m2
104/7 -----> 180zł/m2

CO JE WYRÓŻNIA?
Wszystkie działki mają kształt praktycznie idealnych prostokątów, są niezalesione i wyróżnia je ponadstandardowa wielkość.
Główną ich zaletą jest położenie w Młochowie, obok Nadarzyna - przy gminnej drodze z pełnym dostępem do wszystkich mediów.
Działki usytuowane są w spokojnej okolicy, bardzo blisko Zespołu Pałacowo Parkowego w Młochowie, tuż obok sklepów, przychodni, przedszkola i szkoły podstawowej.

PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO w.w. działki stanowi, iż:
- sprzedawany grunt jest przeznaczony pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w układzie wolnostojącym i bliźniaczym - SYMBOL na planie MU
- plan dopuszcza lokowanie w budynku mieszkalnym i gospodarczym wbudowanych usług towarzyszących, pod warunkiem, że ta działalność nie spowoduje wprowadzenia ruchu transportu ciężkiego ponad 3,5t, ani wzmożonego ruchu samochodów osobowych, oraz że usług zajmować będą nie więcej niż 30% powierzchni całkowitej budynku mieszkalnego lub gospodarczego
- wysokość zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej: 2,5 kondygnacji
- minimalna wielkość powierzchni biologicznie czynnej: 50% powierzchni w obrębie działki

Pełny tekst uchwały planu zagospodarowania:
Uchwała Rady Gminy Nadarzyn Nr XVIII/386/2003 z dnia 24 grudnia 2003 r.
Link pod którym można zobaczyć plan: https://mpzp24.pl/miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego/mazowieckie/pow-pruszkowski/1293-gm-nadarzyn/7107-mpzp-mlochow


DLACZEGO WARTO?
- świetny dojazd do Warszawy i okolic dzięki Trasie S8
- duża działka zapewniająca prywatność i komfort
- bez dużych drzew
- w sąsiedztwie niskie, nowoczesne budownictwo jednorodzinne, łąki, zespół Parkowo-Pałacowy
- w bliskim położeniu sklepy, przedszkole, szkoła podstawowa, kościół, przychodnia, punkty usługowe etc.
- bezpośredni dojazd do Warszawy komunikacją miejską - przystanek autobusu 733 jadącego na Aleję Krakowską znajduje się minutę pieszo od działki.

DOSTĘPNE MEDIA - w drodze
- prąd
- gaz
- kanalizacja

MŁOCHÓW- INFORMACJE PRAKTYCZNE, HISTORIA i CIEKAWOSTKI

Młochów – miejscowość w Polsce położona w województwie mazowieckim, 36 km na południe od Warszawy. W Młochowie znajdują się parafia św. Michała Archanioła, szkoła podstawowa, ochotnicza straż pożarna, przedszkole, biblioteka, poczta, ośrodek zdrowia oraz Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Przez Miejscowość przebiegają szlaki turystyczno-kulturowe zachęcające do aktywnego wypoczynku.

Dookoła rozciąga się przepiękna kraina pełna lasów. Sam Młochów leży w sąsiedztwie rezerwatów przyrody - Młochowskiego Grądu, obejmującego pozostałości Puszczy Jaktorowskiej i Młochowskiego Łęgu, utworzonego w dolnym odcinku rzeki Utraty.Młochowski Łęg - jego nazwa podobnie jak nazwa poprzedniego pochodzi od nazwy uroczyska Młochów, na terenie, którego się znajduje, łęg określa zbiorowiska roślinne, które się w nim znajdują. Rezerwat ten utworzony został na podstawie Zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dn. 4.08.1984 r., w celu ochrony lasu łęgowego jesionowo-olszowego oraz fragmentu lasu gradowego w dolinie rzeki Utraty. Jego powierzchnia wynosi 12,04 ha. Na terenach leśnych , w zbiornikach wodnych i ich okolicach oraz na pozostałym obszarze gminy występują następujące gatunki zwierząt:

- ptaki: perkoz, zausznik, łyska, krzyżówka, czernica, czapla, bocian biały, dzięcioły, sowy (uszatka, puszczyk, pućka) oraz drapieżne (myszołów, jastrząb, kobuz, błotniak)
- ssaki: dziki, sarny, daniele, lisy, zające, wiewiórki, jeże.
- gady: zaskroniec, padalec, jaszczurka zwinka.

Na terenie całej gminy jest ok. 20 bocianich gniazd, ustawianych i konserwowanych na zlecenie Urzędu Gminy Nadarzyn lub przez osoby prywatne (aktualnie zasiedlonych jest 6-8 gniazd).

Jednak to nie położenie odróżnia Młochów od innych miejscowości. W miejscowości zachowała się prawdziwa perła architektury doby klasycyzmu - okazałe założenie pałacowe, składające się z pałacu właściwego, dwóch oficyn stojących po bokach dziedzińca oraz obszernego parku krajobrazowego. Zbudowana w latach 1804 - 1810 siedziba to wspaniały i harmonijny przykład XIX - wiecznej architektury ziemiańskiej na Mazowszu
Pałac wzniesiony po 1804 a przed 1810r. dla Walentego Faustyna Sobolewskiego, szambelana Stanisława Augusta i senatora - kasztelana Księstwa Warszawskiego wg projektu Jakuba Kubickiego. Po śmierci Walentego w 1831 roku dożywocie na połowie majątku otrzymała wdowa, Izabella z Grabowskich, a dobra odziedziczyła ich córka Aleksandra Laura, która wniosła je mężowi hr. Józefowi Ignacemu Kwileckiemu. Z kolei ich córka Maria poślubiwszy Jana Kierzgaiło-Zawiszę wniosła Młochów mężowi. Po jej śmierci w 1910r. majątek przeszedł na ich córkę, ks Magdalenę Radziwiłłową. W czasie I wojny światowej majątek został spalony przez stacjonujące tu wojska rosyjskie. W 1935r. właścicielka sprzedała Młochów Erykowi Kurnatowskiemu, który częściowo odbudował pałac w 1939r. W czasie okupacji gospodarstwo pozostawało pod zarządem niemieckim. W 1947r. adaptowano część pomieszczeń na przedszkole i dom sierot prowadzony przez księży Michalitów. W latach 1948-1957 gruntownie wyremontowano pałac wg projektu Feliksa Kanclerza na siedzibę Instytutu Hodowli Ziemniaka.
Źródło: https://w w w.facebook.com/Mlochow/

Wizytówka Młochowa na facebooku: https://w w w.facebook.com/Mlochow/

Zapraszam do obejrzenia na żywo. To naprawę wyjątkowe miejsce. Można odetchnąć.

Jeśli nie widzisz wszystkich zdjęć - napisz do mnie. Pewnie portal ograniczył ich ilość. Prześlę Ci je tak szybko jak to możliwe.

Magdalena Syguła
tel. 885905005
Know House nieruchomości

Parametry dodatkowe

  • Ogrodzenie: Siatka
  • Obecna zabudowa działki: Brak
  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Budownictwo jednorodzinne indywidualne
  • Możliwość podziału: Tak
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa

Mapa

Kontakt

Magdalena Syguła

Magdalena Syguła

Ekspert ds. nieruchomości

Telefon:
885905005
E-mail:
magdalena.sygula@knowhouse.pl
Numer licencji:
21820

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę KNOW HOUSE Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest KNOW HOUSE Sp. z o.o. z siedzibą przy Filipiny Płaskowickiej 46 lokal U7, 02-778 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres wojciech.pludowski@knowhouse.pl… czytaj więcej